Efdal Organizasyon 

Tel 05415586171 

 efdalorganizasyon@gmail.com

Efdal Organizasyon tarafından yazıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonunda Şeb-İ Arus Programı Düzenlendi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi ve Devlet Konservatuvarı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Çankaya Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 yılının son Şeb-i Arus Konseri Türk Diyanet Vakfı Genel Merkezi konferans salonunda icra edildi. 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi ve Devlet Konservatuvarı ve Çankaya Müftülüğü tarafından bu yıl 2 ncisi yapılan Şeb-i Arus (VUSLAT) Konserine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih UŞAN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami AKKUŞ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli ÇELİK, Çankaya Müftülüğünden Müftü Sayın Hamdi GEVHER başta olmak üzere müftülük personeli, değişik kurumlardan üst düzey bürokratlar ile çok sayıda vatandaş ta yoğun ilgi gösterdi.

   Programa Kasidehanlar İsmail COŞAR, Bilal DEMİRYÜREK ve Adem Kemaneci’nin  Salat ve Selam girizgahları ve Kocatepe Camii İmam-Hatibi Adem Kemaneci’nin Kur’an tilaveti ile başladı.

   Konservatuvar Müdür Yardımcısı Yrd. Doç Arif Demir, Çankaya Müftüsü Hamdi Gevher ve Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan’ın kısa takdim konuşmaları gerçekleştirdiler. Hz. Mevlana’nın hayatı, mesajları ve misyonunun özü ve özellikle Kur’an ve Sünnete dönük kısmına vurgu yapılan konuşmalardan sonra Mevlevi Mukabelesi olarak da bilinen Sema gösterisi ve Konser programı, katılımcılara eşsiz manevi hazzı anlar yaşattı.

   İsmail Coşar ve Bilal Demir Yürek gibi Türkiye’nin en önemli Kasidehanlarının da güzel sesleri ile katkıda bulundukları program boyunca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi ve Devlet Konservatuvarı Türk Din Musikisi Lisans Programı Korosu ve Çankaya Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Korosu halkımızın dilinden düşmeyen seçme ilahiler seslendirdiler.

   Programın son kısmında yaklaşık bir asırdır ihmal edilen tasavvuf ve din musikisi alanının, Konservatuvarımızda açılan Türk Din Musikisi Bölümü ile yeniden ihya hareketinin ne derece önemli olduğu vurgulandı ve başta Sayın Rektörümüz olmak üzere Konservatuvarın kuruluşunda ve kısa zamanda  önemli mesafe kat etmesinde emeği geçenlere teşekkür edildi.

Konser programı çiçek ve plaket takdimi ile sona erdi.

Program çerçevesinde Efdal Organizasyon Semazenleride sema ayininde görev aldı

 

Design by: www.diablodesign.eu